Międzynarodowy Festiwal KORCZAK 2017

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Międzynarodowy Festiwal KORCZAK 2017.

14 października 2017 roku rozpocznie się XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017, który potrwa aż do 25 października br. Teatr Powszechny także i w tym roku stanie się Centrum festiwalowych wydarzeń. Wyjątkowo XXI edycja będzie przebiegać w nowej formule, która opierać się będzie na dwóch platformach projektowych. W tym roku zaplanowanych jest ponad 100 wydarzeń festiwalowych.

To już trzecia dekada rodzinnych spotkań z teatrem. Kolejne pokolenia stają się uczestnikami podróży do zaczarowanego świata teatru. Festiwal KORCZAK adresuje swoje wydarzenia do: niemowlaków, przedszkolaków, uczniów, studentów, nauczycieli i wychowawców, dziadków oraz rodziców. Przed nami już XXI edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2017. Na Widzów tegorocznej edycji czeka ponad 100 wydarzeń artystycznych, w tym najlepsze spektakle z Polski i zagranicy.

Inauguracja Wielkiego Święta Małego Człowieka – Festiwalu KORCZAK 2017 odbędzie się 14 października br. Przez ponad dwadzieścia lat historii tego wydarzenia wprowadzano wiele elementów, które na dobre wpisały się w program Festiwalu KORCZAK.

Tegoroczna XXI edycja przebiegać będzie w nowej formule, która opiera się na dwóch platformach projektowych:

Pierwsza to Festiwal KORCZAK-Platforma Artystyczna. W ramach tej platformy Widzowie festiwalowi będą mogli obejrzeć polskie spektakle konkursowe, podlegające ocenie festiwalowego Jury. To najlepsze polskie produkcje teatralne dla dzieci i młodzieży.

W ramach platformy projektowej Festiwal KORCZAK- Platforma Edukacji Teatralnej – „MAM WPŁYW, TWORZĘ, ZMIENIAM” prezentowane będą spektakle zagraniczne, spektakle premierowe, spektakle pozakonkursowe, pokazy warsztatowe, koncerty oraz warsztaty. W wyborze festiwalowych propozycji zawsze towarzyszy nam przesłanie Doktora Janusza Korczaka, by traktować młodego widza, jak dorosłego, zapraszać do rozmowy, a nie – pouczać. Dlatego też dialog, jaki prowadzimy z młodymi, poprzez spektakle, warsztaty, pokazy warsztatowe, wydarzenia artystyczne dotyczy także trudnych i ważnych tematów.

W tym roku również nie zabraknie emocji wokół ważnych kwestii. Serdecznie zapraszamy naszych Widzów: tych małych i dużych do świata teatru – powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK.

Także i w tym roku przedszkolaki, uczniowie wraz z opiekunami, wychowawcami, rodzicami oddadzą hołd Doktorowi Januszowi Korczakowi pod jego pomnikiem, wyruszając z Teatru Lalka w uroczystym „Marszu ze Złocistym”. W tym roku odbędzie się on 24 października o godz. 12.30.

Festiwal potrwa aż do 25 października 2017 roku. Tradycyjnie, tak jak ma to miejsce od kilku lat, Centrum festiwalowych wydarzeń będzie Teatr Powszechny. Pokazy festiwalowe odbędą się także w: Teatrze Lale Guliwer, Teatrze Rampa na Targówku, Teatrze Lalka. 

Bilety na spektakle i wydarzenia festiwalowe odbywające się w Powszechnym są dostępne on-line oraz w Kasie biletowej Teatru.

Program festiwalu w pliku PDF – klik

http://www.korczak-festival.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.