LinkUP Dance Night / Taniec Nocą

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

LinkUP Dance Night / Taniec Nocą.

W ramach projektu TANECZNE KONFRONTACJE EUROPEJSKIE: ZAWIROWANIA, realizowanego przez Fundację Scena Współczesna oraz Teatr Tańca Zawirowania zapraszają na wyjątkową noc, podczas której zaprosimy widzów do oglądania tanecznych prezentacji, udziału w warsztatach oraz wspólnej zabawy. Drugą część projektu stanowi bowiem wydarzenie o nazwie linkUP Dance Night / Taniec Nocą, które odbędzie się w sobotę, 25 listopada 2017 roku. Od godziny 20:00 do 2:00 w Pin Up STUDIO przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 będziemy uczestniczyć w wymianie doświadczeń oraz wspólnej tanecznej zabawie. W ramach tej niezwykłej nocy, podczas której taniec będzie głównym bohaterem, prezentować się będą polscy i zagraniczni artyści, by razem z widzami przeżyć czas pełen niezwykłej energii oraz wrażeń.

Motywem przewodnim linkUP Dance Night / Taniec Nocą stanie się „Bolero” Maurice Ravela, które zaprezentowane zostanie w różnych odsłonach. Ten krótki utwór znany jest na całym świecie, wykonywany przez różnego rodzaju artystów oraz zespoły tańca. Kompozycja dzieła odznacza się wyjątkową prostotą z powodu tego, że oparte jest ono na prostych wariacjach. W tempie dwukrotnie wolniejszym od ludowego tańca hiszpańskiego o tej samej nazwie, „Bolero” w niezwykły sposób rozwija jeden 18-taktowy temat. Dynamika utworu wzrasta, kolejne instrumenty dołączają się, by w finale osiągnąć idealną muzyczną strukturę. Jak jednak wyglądać będą jego choreograficzne wykonania, zaprezentowane podczas wydarzenia linkUP Dance Night / Taniec Nocą ?

„Wybrałem ten utwór – o którym Ravel mówił, że jest utworem bez muzyki – ze względu na jego prostą, wręcz banalną, zasadę kompozycji, na jego wymiar kulturowy i jego istnienie w zbiorowej pamięci, na poziomie zarówno tańca, jak muzyki. Chcę wykorzystać go jako oparcie dla nowych form choreograficznych, potraktować jego i nasz modernizm jak lustro” – twierdzi Didier Théron, jeden z artystów, którego choreografię zobaczymy podczas tanecznej nocy.
Program wydarzenia składa się z trzech części: prezentacji artystycznych, warsztatów ruchowych, a także wspólnej animacji oraz zabawy. Na scenie, oprócz choreografii Didiera Thérona zobaczymy „Bolero” Teatru Tańca Nie Tylko Flamenco Małgorzaty Matuszewskiej oraz „Krótka historię wszystkiego” Kolektywu Artystycznego Format Zero, w którym oprócz Iwony Wojnickiej wystąpi także izraelski choreograf Michael Getman. Poprowadzi on także jeden z warsztatów, podczas których każdy chętny będzie mógł rozwijać umiejętności ruchowe. Obok Getmana warsztaty poprowadzą także Michał Góral oraz Asun Noales z hiszpańskiej grupy OtraDanza, której spektakl zobaczymy w niedzielę 26.11 na scenie przy ul. Belwederskiej 20/22. Podczas tanecznej nocy znajdzie się także miejsce dla szeroko pojętych działań animacyjnych oraz improwizowanych prezentacji w ramach Open Stage. Wybrane drogą aplikacji najlepsze zgłoszenia pozwolą na pokazanie programów młodych grup tanecznych, obecnych w środowisku warszawskiego tańca. linkUP Dance Night / Taniec Nocą zakończymy obejrzeniem prezentacji Michała Górala oraz wspólną zabawą przy muzyce na żywo. Pragniemy, by ta całonocna impreza pełna była tanecznych atrakcji, które trwać będą przez długie godziny.

Projekt TANECZNE KONFRONTACJE EUROPEJSKIE: ZAWIROWANIA to spotkania między starannie dobranymi zespołami z Polski i Europy. Celem międzynarodowego projektu jest skonfrontowanie warszawskiego środowiska tańca z zagranicznymi grupami, reprezentującymi podobny styl oraz czerpiącymi z analogicznych źródeł kultury. Dzięki zaproszeniu do udziału w wydarzeniu artystów o różnorodnym doświadczeniu oraz myśleniu o ruchu i choreografii, postaramy się przyjrzeć podobieństwom i różnicom między nimi, a także sprawdzić na ile polscy twórcy wpisują się w wiodące na świecie taneczne trendy. Poprzez konfrontacje w postaci prezentacji scenicznych, postaramy się ustalić, jaką pozycję w Europie zajmują polskie zespoły tańca współczesnego. Szukamy przede wszystkim wzajemnych inspiracji oraz odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób możemy budować międzynarodowy dialog i współpracę w tańcu.

REZERWACJE i BILETY:
Wprowadzamy system „Pay What You Want”.
Za spektakl widz zapłaci wybraną przez Was sumę dopiero po zakończeniu przedstawienia, ile uzna za stosowne, w zależności od zasobności portfela i tego, jak podobało się przedstawienie. Jedynie wstęp na warsztaty jest płatny w kwocie 10 zł.

Z powodu ograniczonej liczby miejsc, obowiązuje rezerwacja mailowa pod adresem:
kasia.zawirowania@gmail.com. W treści wiadomości prosimy wpisywać tytuł wydarzenia lub warsztatu.

Warszawa: linkUP Dance Night / Taniec Nocą
25 listopada 2017 | od godz. 20:00 | Warszawa: Pin Up STUDIO ul. Nowogrodzka 84/86

INFORMACJE O WYDARZENIU: https://www.facebook.com/events/627415357649350/

ORGANIZATORZY:
Fundacja Scena Współczesna
Teatr Tańca Zawirowania

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Teatr Rampa
Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny FORMAT ZERO
Teatr Tańca NTF

Dofinansowano ze środków Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Muzyka i Taniec – Interwencje 2017”.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, a także Ambasada Izraela w Warszawa oraz Instytut Francuski w Polsce.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.