Koncert Włodek Pawlik Trio w Klubie Garnizonowym

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Koncert Włodek Pawlik Trio w Klubie Garnizonowym.

16 stycznia 2018, godz. 19:00

“AMERICA”
WŁODEK PAWLIK TRIO
Włodek Pawlik -piano
Paweł Pańta – bass
Adam Zagórski– drums

„AMERICA” to bestsellerowy album jedynego w historii polskiego jazzu laureata Grammy Award i jego Tria. Premiera płyty miała miejsce w gmachu Filharmonii Narodowej w maju 2015 roku i została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez krytyków muzyczny jak również przez zgromadzoną na niezliczonych koncertach publiczność. Muzyka zawarta na tej płycie odzwierciedla w metaforyczno- estetycznym kontekście muzyczną wędrówkę Pawlika na przestrzeni ostatnich 3 dekad . Dlatego oprócz typowo jazzowych kompozycji napisanych w różnym czasie lecz do tej pory nigdy nie nagranych , usłyszymy na niej motyw z filmu „Wrony” Doroty Kędzierzawskiej od którego rozpoczął się ważny epizod twórczy Włodka, jako kompozytora filmowego, czy motyw „The Office” ze słynnego „Rewersu” Borysa Lankosza .Za tę muzykę Pawlik otrzymał m. in. nagrodę za Najlepszą Muzykę Filmową 
( Złote Lwy) na festiwalu filmowym w Gdyni (2009) , czy też Nagrodę Polskiej Akademii Filmowej „Orły”. Najstarszy utwór to tytułowa „AMERICA” z 1988 roku, skomponowana w samolocie w drodze powrotnej Artysty z Konkursu Jazzowego im. T.Monka w Waszyngtonie. Ponadto po raz pierwszy Włodek zdecydował się na nagranie na jego autorskim albumie jazzowych transkrypcji utworów Chopina i Paderewskiego – genialnych polskich pianistów i kompozytorów, którzy posiedli cudowną umiejętność przeobrażania za pomocą muzyki tego co polskie w to co uniwersalne.

Ta muzyka skrzy się różnorodnością i niesamowitą dynamiką oddając bogatą i unikalną osobowość Artysty. Znajdziemy tu dźwięki ze sfery wręcz niebiańskiej ciszy („Nocturne” Paderewskiego) , aby za chwilę poddać się żywiołowi rockowego brzmienia utworu „FUNKY-PUNKY”!

Tego się nie da opisać, tego trzeba posłuchać!! Na koncercie nie może również zabraknżć tytułowego utworu z płyty „Night in Calisia’ w wersji na trio jazzowe!

Wstęp wolny – zaproszenia pod nr telefon pod numerem 22 261 871 073

https://www.facebook.com/events/141155886582736/

Materiały prasowe: PawlikRelations Agency 2018

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.