Koncert SOYKA TRIO

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Koncert SOYKA TRIO.

Okęcka Sala Widowiskowa zaprasza na koncert Stanisława Soyki w ramach cyklu Baraba Dziekan i Goście! 

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i …nie tylko.

Podczas koncertów więc można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać…Osiecka znana i nieznana”, utwory z albumu „Stanisław Soyka śpiewa 9 wierszy Czesława Miłosza”, klasyki Czesława Niemena z właśnie wydanej monografii „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, garść sonetów Shakespeare w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Tym razem wystąpi z zespołem o nazwie Soyka Trio. Towarzyszyć mu będą syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej. Trio stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.

Warto wybrać się na koncert Soyki… bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Przyjdźcie, a przekonacie się o tym osobiście.

9 grudnia 2017

WSTĘP PŁATNY
Wejściówki 20 zł do kupienia w biurze Okęckiej Sali Widowiskowej, ul. 1 Sierpnia 36a, III p. od 27.11.2017r. w godz. 12.00-19.00, do wyczerpania puli. 

Barbara Dziekan i Goście…to cykl koncertów, w których aktorka filmowa i teatralna Barbara Dziekan zaprasza znanych aktorów, muzyków, wokalistów. Nazwiska prezentowanych Gości zwykle przyciągają znaczną liczbę słuchaczy i miłośników dobrej muzyki i piosenki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.