Koncert Solidarni z Białorusią 2017

UDOSTĘPNIJ
  • 6
  •  
  •  
  •  

Koncert Solidarni z Białorusią 2017.

22 listopada 2017 roku Inicjatywa Wolna Białoruś zaprasza na swój kultowy koncert “Solidarni z Białorusią”. W tym roku głównym naszym celem jest zaprezentowanie Wam najciekawszych i najlepszych zjawisk z białoruskiej sceny muzycznej, a także szeroko pojętej kultury. Zagra też świetny zespół z Ukrainy i trzy kapele z Warszawy. Będzie wielokulturowo, bo Warszawa to miasto wielu kultur i narodowości.

Chcemy, żeby nasz koncert, nasze spotkania, dyskusje, projekcje filmowe pokazały Wam to, co białoruscy artyści mają najcenniejszego i pozwoliły lepiej zrozumieć niuanse i często nieoczywiste konteksty związane z Białorusią. Bo wspólne poznanie się jest kluczem do współpracy i solidarności. Jesteśmy przekonani, że muzycy, ich talent i niesamowita energia zamienią listopadowe pluchy w słoneczne błyski. 

W tym roku wystąpią:

Жадан і Собаки (Żadan i Sobaki) – chłopaki z Charkowa, nazywają swój styl erotycznym ska. Ukraiński pisarz, laureat nagrody Angelus za 2015 rok tym razem sięga po mikrofon i wyśpiewuje swoje teksty z zespołem Sabaki w Kosmosie, czyli po polsku psy w kosmosie. Jest w tym i bunt i złość i humor. Mieszanka ska, punka z elementami elektroniki i melorecytacji.

soundcloud.com/zhadansobaki

TonqiXod – białoruski garażowy art-rock. A jak art, to wiadomo, nie będzie nudno. Mieszanka jazzu i psychodeliki z atmosferą wewnętrznego niepokoju. Sami mówią o sobie “wątpliwe towarzystwo, u podstaw którego leżą ideały młodości połamane łapami cynizmu i rozwojem technologii informacyjnych”.

soundcloud.com/tonqixod

The Glitchhh – grupa z Mińska grająca w stylu experimentall\ instrumental \ noise\ guitar. Mówią, że w swoim graniu chcieliby tworzyć muzykę elektroniczną i taneczną przy pomocy tylko i wyłącznie instrumentów na żywo. Idealny soundtrack dla wewnętrznego dialogu.

theglitchhh1.bandcamp.com

T/Aboret – zespół z Warszawy, wywodzący się z różnych muzycznych światów. Wyrażają siebie w ethno jazzowych kompozycjach, improwizacjach, rytmicznych wariacjach. Grają na Kontrabasie, skrzypcach, instrumentach ludowych, fortepianie. Choć łączą muzykę ludową z klasyczną, ich język jest współczesny, miejski.

taboretmusic.com

Atom Heart – młodzi i zdecydowani, blues-rockowa magia lat 70, jeden z najlepszych warszawskich debiutów ostatnich lat. Zapowiadają album, klimatyczny i ciekawy, dlatego myślimy, że zagrają dla Was coś premierowo.

soundcloud.com/atom-heart-4

X edycja koncertu Solidarni z Białorusią 

22 listopada 2017, godz. 18.00
Miejsce: klub Stodoła
WSTĘP WOLNY

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.