Koncert: Paweł Szamburski i Warszawska Orkiestra Rozrywkowa

Paweł Szamburski i Warszawska Orkiestra Rozrywkowa

26 lutego 2017 roku w Muzeum Polin odbędzie się koncert towarzyszący wystawie „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na winylu i szelaku”

W Audytorium Muzeum POLIN zabrzmi muzyka przedwojennych kabaretów i teatrów muzycznych w opracowaniu i interpretacji muzyków warszawskiej sceny niezależnej. Pod wodzą klarnecisty i improwizatora Pawła Szamburskiego wystąpią m.in. Jerzy Rogiewicz, Kacper Szroeder, Radek Polakowski, Marcin Masecki, Piotr Domagalski, Karolina Cicha, Jan Młynarski i Joanna Halszka Sokołowska.

Każda epoka ma swoje złote lata, które z czasem stają się klasyką. Ten czas, czas międzywojnia należał właśnie do nich – wybitnych twórców rodzimej rozrywki, w większości polskich Żydów czy też Polaków pochodzenia żydowskiego, którzy stworzyli niezwykłą, pierwszą epokę polskiego show biznesu.

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa zaprasza na szaloną, ciut sentymentalną wyprawę w lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku. Do rewiowych teatrów i kabaretów, do lustrzanych sal dancingowych i przed kinowe ekrany, gdzie królowały, wśród wielu innych piosenki Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego czy Zygmunta Białostockiego, a tekstami ozdabiali je wybitni poeci tacy jak Julian Tuwim, Marian Hemar czy Emanuel Szlechter.

Jak wielcy iluzjoniści, wyczarowywali w muzyce i tekstach tajemnicze i magiczne światy wypełnione bezgraniczną radością lub kamiennym smutkiem. Jak nieustraszeni treserzy dzikich zwierząt uwalniali w swoich piosenkach pierwotne emocje, szaleństwa gorących miłości i groźne oceany rozpaczy.

Byli królami masowej wyobraźni, królami poskramiaczy dzikich zwierząt.

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa (WOR) to unikalna formacja skupiająca niezwykłych ludzi związanych, mniej lub bardziej, z wytwórnią Lado ABC. To płynna, zmienna konfiguracja artystów połączonych pasją muzycznych poszukiwań, eksperymentów i odkrywania nowych światów wypełnionych nieoczywista twórczością.

WOR powróci do świata wykreowanego przez tych wielkich artystów, aby nie roniąc nic z autentyzmu i prawdy opowiedzieć go po swojemu – uniwersalnym językiem muzyki XXI wieku.

Wystąpią:

Paweł Szamburski – mistrz ceremonii, klarnety
Jerzy Rogiewicz – perkusja
Piotr Domagalski – kontrabas
Radek Polakowski – akordeon
Kacper Szroeder – trąbka
Marcin Masecki – pianino
Jan Emil Młynarski – śpiew, banjo
Karolina Cicha – śpiew, akordeon
Joanna Halszka Sokołowska – śpiew


26 lutego 2017, godz. 19:30

Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6

Bilety: 30 / 40 zł

Bilety do nabycia w internetowym systemie sprzedaży – http://bilety.polin.pl/numerowane.html?id=56342 – oraz w kasach Muzeum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.