Jan P. Matuszyński – Młodzi zdolni

Jan P. Matuszyński – Młodzi zdolni.

21 czerwca 2017, godz.19:00.

Bohaterem wieczoru będzie Jan P. Matuszyński, którego głośny film „Ostatnia rodzina” zdobył nagrody na festiwalach w Gdyni i Locarno.

“Niebo”, reż. Jan P. Matuszyński, 2011, 14 minut
Dokument zrealizowany dla Studia Munka. Jego bohaterem jest 38-letni Robert, który dowiaduje się, że ma zaawansowanego raka szpiku kostnego i zostało mu kilka miesięcy życia. Po usłyszeniu tej diagnozy chory postanawia całkowicie oddać się jedynej rzeczy, która sprawia mu radość: pisze ikony.

Spotkanie z reżyserem poprowadzi ją selekcjoner filmowy i wydawca telewizyjny Tomasz Kolankiewicz. Autor kilkudziesięciu przeglądów filmowych, twórca sekcji autorskiej na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz wieloletni współpracownik TVP Kultura.

“Ostatnia rodzina”, reż. Jan P. Matuszyński, 2016, 122 minuty
Debiutancka fabuła Matuszyńskiego przybliża życie niezwykłej rodziny od momentu przeprowadzki do służewieckiego bloku. Bazujący na materiałach audiowizualnych pozostawionych przez Zdzisława Beksińskiego film opowiada o trudnych relacjach między domownikami, poświęceniu się sztuce i niezwykłej wrażliwości.

Narodowy Instytut Audiowizualny
ul. Wałbrzyska 3/5

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona (120).

Odnośnik do wydarzenia – klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*