Jan Młynarski – Wieczne lato: muzyka

Róże: Eden Rose
UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

Jan Młynarski – Wieczne lato: muzyka.

Jan Młynarski | Wieczne lato: muzyka
16.08.2018
Godz.: 20:00
Sala Ziemia Obiecana

Choć Młynarski kojarzony jest z muzyką przedwojennej Warszawy, ukończył prestiżową nowojorską szkołę dla perkusistów. W takim charakterze wystąpi na koncercie w FINA.

Perkusista, wokalista, kompozytor, lub po prostu człowiek-orkiestra. W 2006 roku ukończył nowojorską szkołę Drummers Collective, ale na profesjonalnej scenie muzycznej pojawił się znacznie wcześniej. Grał pop, R&B i rocka z gwiazdami polskiej estrady, pisał muzykę do spektakli teatralnych, a także współtworzył liczne zespoły na scenie alternatywnej i eksperymentalnej. Młynarski improwizuje, gra drum’n’bass na żywo, przypomina utwory swojego ojca oraz melodie, którymi żyła przedwojenna Warszawa. Od dekady przewodzi zespołowi Warszawskie Combo Taneczne, w którym promuje miejski folk. Podczas koncertu w FINA zagra na perkusji w sposób, który sprawi, że skojarzenia z głośnym filmem „Whiplash” nie będą nieuzasadnione. Muzycznemu występowi towarzyszyć będą generowane na żywo przez Młynarskiego wizualizacje. 

Wieczne lato: muzyka 

W każdy czwartek lipca i sierpnia zapraszamy do FINA na koncerty i pokazy dokumentów muzycznych. Występy na żywo to pokłosie nawiązanej w ubiegłym roku współpracy z poznańskim festiwalem Spring Break. W FINA wystąpią debiutanci, którzy zabłysnęli podczas wielkopolskiej imprezy. Wśród nich znajdą się zarówno artyści o krótkim stażu: Rosa Vertov, Kamil Pivot czy Tęskno, jak i artyści, którzy zdobywali szlify w innych zespołach i stylistykach (m.in. Jan Młynarski czy kontrabasista Ksawery Wójciński). 
Koncerty będziemy przeplatać pokazami filmów muzycznych.

Więcej o koncercie: https://bit.ly/2tTWxYI
Szczegółowy program koncertów i pokazów filmowych: http://wiecznelato.fina.gov.pl/

Wstęp: 

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.