Festiwal Podróżników National Geographic

Festiwal Podróżników National Geographic.

W dniach 20-22 października 2017 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się czwartą edycja Festiwalu Podróżników National Geographic, która odbędzie się podczas targów World Travel Show.

Po Zielonej Górze i Wrocławiu przyszedł czas na Warszawę! Już w najbliższy weekend (20-22 października) odbędzie się ostatnia w tym roku edycja Festiwalu Podróżników NationalGeographic. Wśród zaproszonych gości nie zabraknie prawdziwych legend podróżniczego świata (m. in. Krzysztof Wielicki, Elżbieta Dzikowska) orazprzedstawicieli młodszego pokolenia, którzy zadziwiają świat swoimi osiągnięciami (m. in. Andrzej Bargiel, Kinga Baranowska). Prelekcje poprowadzą autorki poczytnych blogów podróżniczych (pojechana.pl, szpilkiwplecaku.pl), a znani Youtuberzy będą mieli do dyspozycji oddzielną scenę. Strefa NationalGeographic stanie się na moment całym światem, ale festiwal zostanie zainaugurowany akcentem polskim.

7 Nowych Cudów Polski

Wydarzeniem otwierającym będzie gala wręczenia nagród w plebiscycie 7 Nowych Cudów Polski. Już po raz 7. dziennikarze NationalGeographicTraveler wyruszyli w Polskę w poszukiwaniu miejsc niebanalnych, nowopowstałych lub przeżywających swój renesans. Nasi Czytelnicy wcielili się w rolę jurorów i w internetowym głosowaniu zadecydowali, które z nich zasługują na tytuł Nowego Cudu Polski. Wyniki ogłosimy już w piątek 20 października.

Świat National Geographic

Przez całą sobotę i niedziele będą się odbywały spotkania i prelekcje. O swoich wyprawach i dokonaniach będą opowiadać znani podróżnicy, autorzy książek, sportowcy ekstremalni, fotografowie, youtuberzy oraz blogerzy. Odwiedzą nasm.in. nurek głębinowy Krzysztof Starnawski, wybitny himalaista Krzysztof Wielicki, światowej klasy skialpinista Andrzej Bargiel, Aleksander Doba, Kinga Baranowska, Elżbieta Dzikowska, Szymon Hołownia czy Marcin Dobas – fotograf NationalGeographic Polska.

Podczas Festiwalu Podróżnikówswój finał będzie miał konkursZostań Podróżnikiem NationalGeographic. Przez kilka tygodni redakcja przyjmowała zgłoszenia od Czytelników, w których dzielili się opowieściami o swoich najciekawszych wyprawach. Teraz zwycięscy będą mieli okazję przygotować prezentację i przedstawić ją przed większą publicznością.

Strefa NationalGeographic to dużo więcej niż spotkania i prelekcje. Odwiedzający będą mogli skorzystać z aktywności i atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów.

W przerwie pomiędzy prelekcjami

Eksperci z firmyNikon poprowadzą warsztaty fotograficzne. Biuro podróży LOGOSzaplanuje każdemu wyprawęidealnie skrojoną pod indywidualne preferencje i możliwości.W strefieFOX dobrze się poczują amatorzy filmowego świata oraz najmłodsi, z myślą o których przygotowano sporo dodatkowych aktywności.

Miłośnicy fotografii będą mieli okazję zobaczyć pierwsze zdjęcia z przygotowywanej właśnie w Warszawie wystawy zdjęć pt. Photo Ark. Joel Sartore, uznany fotograf i członek Towarzystwa NationalGeographic, od wielu lat podróżuje po świecie i wykonuje portrety zwierząt, z których wiele to przedstawiciele gatunków zagrożonych wyginięciem.Ta Fotograficzna Arka Noego zawiera aktualnie około 6 tysięcy fotografii, a plany zakładają skatalogowanie 12 tysięcy gatunków. Część tych niezwykłych fotografii wkrótce zostanie zaprezentowana przed polską publicznością.

Swoje strefy na targach będą miały również Województwa Lubuskie i Dolnośląskie, gdzie gościliśmy z tegorocznymi edycjami  Festiwalu Podróżników.

Pierwsze festiwalowe wydarzenia rozpoczną się już o godzinie 10:00.

Sylwetki prelegentów:

  • Andrzej Bargiel – 3-krotny Mistrz Polski w skialpiniźmie, rekordzista w biegu na Elbrus, twórca projektu Hic SuntLeones, który zakłada zjazd na nartach z najwyższych szczytów świata! W ubiegłym roku pobił rekord szybkości wejścia na 5 siedmiotysięczników na terenie byłego ZSRR.
  • Kinga Baranowska – himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka – Dhaulagiri, Manaslu i Kanczendzondze. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także Wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa.
  • Michał Cessanis – wicenaczelny  NationalGeographicTraveler, redaktor naczelny portalu podróżniczego com.pl, a także autor książki Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata. Uwielbia Azję, zwłaszcza Sri Lankę, gdzie spotkał najsympatyczniejszych ludzi na świecie. Wraca tam regularnie, by popróbować lokalnej kuchni, wziąć udział w miejscowych obrzędach i festiwalach i by wykąpać się w Oceanie Indyjskim.
  • Aleksander Doba – polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia.
  • Marcin Dobas – fotograf NationalGeographic Polska, ratownik górski, przewodnik. Jego pasje to fotografia, góry, nurkowanie i dalekie podróże. Fascynuje się odległymi, nietkniętymi przez człowieka miejscami. Prowadzi warsztaty fotograficzne w różnych miejscach na ziemi, podczas których uczy, jak uchwycić piękno dzikiej przyrody.
  • Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, reżyser i operator filmów. Autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem Tonym Halikiem zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej
  • Olek Hanusz – jachtowy sternik morski, ratownik, instruktor pływania i narciarstwa, a przede wszystkim żeglarz. Od kilku lat na morską żeglugę wyrusza w małych, samodzielnie budowanychsklejkowych żaglówkach. W jednej z nich, ochrzczonej „King of the Bongo”, w 2016 roku przepłynął Atlantyk.
  • Szymon Hołownia – dziennikarz i publicysta związany z telewizją TVN. Założyciel Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, wspierających dom dziecka w Zambii, hospicjum w Rwandzie i wiejski szpital w Kongo.
  • Bartek Jędrzejak – dziennikarz, prezenter pogody TVN, Dzień dobry TVN i TVN 24. Każdego roku wraz z ekipą telewizyjnąprzejeżdża tysiące kilometrów i odwiedza setki miejsc, aby doradzać telewidzom, gdzie warto jechać i co warto zobaczyć.
  • Oliwia Papatanasis – autorka bloga the-ollie.com. Kształciła się na filologa i dziennikarza, zajmuje promocją kultury. Wyrusza w świat, kiedy tylko może, a w wolnych chwilach dzieli się swoimi pasjami online. Pisze o podróżach, ale przede wszystkim fotografuje.
  • Szymon Radzimierski – dziesięciolatek, który odwiedził już ponad 20 krajów i napisał książkę (Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo). Prowadzi bloga pl, gdzie opisuje przygody z dalekich podróży.
  • MiłkaRaulin – z wykształcenia i zawodu magister inżynier trakcji elektrycznej. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu. W 2011 rozpoczęła projekt „Siła Marzeń – Korona Ziemi”. Do tej pory udało jej się zdobyć 8 z 9 szczytów Korony Ziemi w wersji Reinholda Messnera. Do ukończenia projektu pozostał jedynie Everest, którego zdobycie planuje w 2018 roku.
  • Krzysztof Starnawski Expedition – Człowiek Roku NationalGeographic Polska. Speleolog, ratownik TOPR, ale przede wszystkim światowej klasy specjalista od nurkowania jaskiniowego oraz nurkowania pod lodem. Uczestnik ekspedycji, która w 2016 roku odkryła najgłębszą podwodną jaskinię (404 m głębokości, Hranickápropast), rekordzista świata w nurkowaniu na obiegu zamkniętym (283 m, Egipt).
  • Aleksandra Świstow – dziennikarka, socjolożka, miłośniczka podróży i autorka bloga pl. Zwiedzanie świata i prowadzenie bloga stały się jej sposobem na życie. Fotografuje, pilotuje wycieczki, pisze artykuły, wydała książkę (Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin) – prawdziwy wulkan energii!
  • Mateusz Waligóra – dziennikarzTravelera, współtwórca bloga nakrańcach.pl, niezmordowany podróżnik. Gdy tylko zakończy jedną wyprawę, przygotowuje się do kolejnej. W ramach projektu Na krańcach świata w dwa lata przejechał na rowerze 16 000 km. Trasa wiodła przez Brazylię, Urugwaj, Argentynę, Chile, Boliwię, Peru, Ekwador i Kolumbię. Aktualnie koncentruje się na realizacji nowego projektu o nazwie Before It isGone. Zakłada on serię wypraw w miejsca, które – wskutek zmian klimatu i rozwoju cywilizacji – ulegają nieodwracalnym zmianom.
  • Krzysztof Wielicki – wspinacz, taternik, alpinista i himalaista. Człowiek gór. Wspólnie z Leszkiem Cichym jako pierwsi dokonali zimowego wejścia na Mount Everest. Jest też pierwszym zimowym zdobywcą 8 tysięczników Kanczendzongi i Lhotse.
  • Ewa Chojnowska – autorka bloga Szpilki w plecaku, na łamach którego opisuje wspomnienia z dalekich podróży, niezwykłych ludzi pochodzących z odległych zakątków świata oraz przyrodę. Kiedyś mieszkała w Chinach, jednak najlepiej czuje się w Afryce Równikowej w otoczeniu dzikiej natury.

W ramach strefy LifeTube na małej scenie zagoszczą znani i lubiani Youtuberzy, m.in.: Łukasz Jakóbiak, Łowcy Przygód, SoKayka,Urbex History, Karol Paciorek, Adbuster, Elfik TV, Ziemniak, Madzionka, Kamil in Travel. Osoby, których kanały na YouTube śledzą tysiące widzów, tym razem będzie można spotkać na żywo oraz wysłuchać ich prelekcji.

Centrum Targowo Kongresowym Ptak Warsaw Expo.

Wszystkie szczegóły oraz program Festiwalu dostępne są na stronie internetowej: http://travelery.national-geographic.pl/program-festiwalu/3

oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/156604228223023/

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.