ArtPark 2018.
W dniach 4-26 sierpnia 2018 roku zapraszamy na 11. edycję wydarzenia kulturalnego ArtPark odbywającego w parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.
Wydarzenie kulturalne „ArtPark – strefa artystyczna” to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum miasta. To projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, który ma już swoją kilkuletnią tradycję.
PROGRAM
04.08.2018 | Sobota godz. 19.00
Filip Łobodziński „DYLAN.PL”
• Bob Dylan po polsku zaśpiewany i zagrany
wyst.: Filip Łobodziński (wokal, gitara), Jacek Wąsowski (gitary), Marek Wojtczak (bas, kontrabas), Krzysztof Poliński (perkusja), Tomasz Hernik (piano, akordeon, puzon) WIĘCEJ
05.08.2018 | Niedziela godz. 11.00
PORANEK FAMILIJNY
Teatr Pomarańczowy Cylinder „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie”
• interaktywny spektakl pełen dobrych żartów i skeczy dla dzieci od 3 lat
reż.: Elżbieta Supczińska, scenogr. i kostiumy: Anna Mondrzejewska, Halina Krotofil, Adam Krotofil, wyst.: Michał Supcziński, Adam Krotofil
po spektaklu: Letni Plac Zabaw z Klawą Planetą WIĘCEJ
05.08.2018 | Niedziela godz. 18.00
• koncert, potańcówka – utwory z okresu międzywojennego i powojennego, ze szczególnym uwzględnieniem klimatów warszawskich
wyst.: Janusz Krynicki (wokal), Artur Gniewek (akordeon), Rafał Szpotakowski (skrzypce), Leszek Krzywiec (gitara), Jerzy Kopiński (kontrabas) WIĘCEJ
06.08.2018 | Poniedziałek, godz. 19.00
Kiedy skrzypki grają. Wieczór z Węgrami
• koncert operetkowy, zabawa taneczna z muzyką węgierską, kulinaria, stoisko wydawnictwa Pascal
wyst.: Magdalena Kunce (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Wojciech Hartman (skrzypce), Marcin Mazurek (fortepian) WIĘCEJ
07.08.2018 | Wtorek godz.19.00
Eric Folly „La vie en rose”
• koncert piosenki francuskiej
wyst.: Eric Folly (wokal), Jacek Prokopowicz (instr. klawiszowe), Konrad Kubicki (kontrabas), Wojtek Kidoń (perkusja) WIĘCEJ
08.08.2018 | Środa godz. 19.00
Tango Polaco
• stare polskie tanga po hiszpańsku, z nutą elektroniki
wyst.: Magdalena Lechowska (wokal), Wiesław Ochwat (akordeon), Stanisław Słowiński (skrzypce), Andrzej Bernaś i Justyna Jędrzejewska-Bernaś (taniec) WIĘCEJ
09.08.2018 | Czwartek godz. 19.00
Do tańca gra… Opus
• potańcówka – światowa muzyka taneczna z lat 50.–90.
wyst.: Ludmiła Cech (wokal), Ewa Dubis (wokal), Sergiusz Cech (wokal, instr. klawiszowe) WIĘCEJ
10.08.2018 | Piątek, godz. 19.00
Panieneczki
• koncert – autorskie interpretacje melodii z Kujaw
wyst.: Małgorzata Żurańska-Wilkowska (wokal), Irena Filuś (skrzypce), Kate Nurnberg (instr. klawiszowe), Anita Sobiechowska (bas), Joanna Glubiak (perkusja)
11.08.2018 | Sobota, godz. 19.00
Stanley Breckenridge & his Boys „From California with Love”
• koncert – standardy muzyki amerykańskiej
wyst.: Stan Breckenridge (wokal, fortepian), Wiesław Jamioł (perkusja), Tolek Lisiecki (bas) WIĘCEJ
12.08.2018 | Niedziela, godz. 11.00
PORANEK FAMILIJNY
Teatr Kultureska „Mapa marzeń”
• interaktywny spektakl o tematyce ekologicznej dla dzieci od 3 lat
wyst.: Natalia Piekarz, Agnieszka Bielecka, Krzysztof Przybylski
po spektaklu: Letni Plac Zabaw z Klawą Planetą WIĘCEJ
12.08.2018 | Niedziela, godz. 18.00
Do tańca gra… Droga na Ostrołękę
• koncert, potańcówka w rytmach starej i nowej muzyki country, konkurs na kostium w stylu Country
wyst.: Wojciech Dudkowski (wokal, gitary, harmonijka ustna, mandolina), Wojciech Richter (wokal, gitara), Wojciech Drężek (wokal, akordeon, instr. klawiszowe), Adam Wołosz (wokal, bas), Marek Rudziński (wokal, perkusja), Mirosław Szczubełek (instr. perkusyjne)
Scena Country (Oktawia Trochimiuk, Andrzej Trochimiuk) – pokaz i nauka tańca
gospodarz wieczoru: Korneliusz Pacuda, WIĘCEJ
13.08.2018 | Poniedziałek, godz. 19.00
„Marlena”
• spektakl muzyczny o Marlenie Dietrich
scen. i reż.: Alicja Choińska, wyst.: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Dariusz Kordek, Marcin Mazurek (fortepian)WIĘCEJ
14.08.2018 | Wtorek, godz. 19.00
Projekt Volodia gra Stanisława Grzesiuka „Szemrane piosenki”
• koncert
wyst.: Janusz Kasprowicz (wokal, bas), Bogdan Bińczak (akordeon, vinofon), Robert Gawron (banjo, ukulele), Marcin Kotlarski (gitara elektryczna), Tomasz Burzyński (perkusja) WIĘCEJ
15.08.2018 | Środa godz. 19.00
„Idź swoją drogą”
• koncert piosenek Jonasza Kofty
wyst.: Nula Stankiewicz (wokal), Janusz Strobel (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Mariusz „Fazi” Mielczarek (saksofony, flet), Cezary Konrad (perkusja)WIĘCEJ
16.08.2018 | Czwartek, godz. 19.00
Do tańca gra… Apogeum
• potańcówka – muzyka dance i pop, w trakcie zabawy koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka
wyst.: Małgorzata Robak (wokal), Dariusz „Dario” Przybysz (wokal, gitara), Dariusz Pasztaleniec (wokal, instr. klawiszowe)
17.08.2018 | Piątek, godz. 19.00
Big Band Jazz Combo Volta (grupa artystyczna DKŚ)
• koncert – muzyka swingowa
opieka art. i prowadzenie koncertu: Wojciech Kulczycki, wyst.: Anna Sekuna (wokal), Joanna Rubin (saksofon altowy), Agnieszka Homa (saksofon altowy), Kamil Smukowski (saksofon tenorowy), Rafał Kwiatkowski (saksofon barytonowy), Bartosz Kieszkowski (trąbka), Mateusz Woch (trąbka), Tadeusz Łazuka (puzon), Rafał Rakusiewicz (puzon), Malwina Dąbrowska (flet), Mariusz Dropek (fortepian), Michał Gasztold (gitara), Jarek Woszczyk (bas), Mateusz Wiewióra (perkusja) WIĘCEJ
18.08.2018 | Sobota, godz. 19.00
„Osiecka po męsku”
• koncert piosenek Agnieszki Osieckiej
wyst.: Marcin Januszkiewicz (wokal), Łukasz Czekała (skrzypce elektryczne), Patryk Kraśniewski (piano), Bartek Alber (gitara elektryczna), Piotr Olszewski (bas) WIĘCEJ
19.08.2018 | Niedziela, godz. 11.00
PORANEK FAMILIJNY
Teatr Trip „Zuzanka i Utopce”
• przedstawienie interaktywne o zabarwieniu kabaretowym dla dzieci od 3 lat
reż.: Marcin Lieber, scen.: Anna Bączek-Lieber, muz.: Paweł Szymkowiak
wyst.: Anna Bączek-Lieber, Ewelina Wojtak, Marcin Lieber
po spektaklu: Letni Plac Zabaw z Klawą Planetą WIĘCEJ
19.08.2018 | Niedziela, godz. 18.00
Do tańca gra… Vistula River Brass Band „50 lat minęło”
• koncert jubileuszowy, potańcówka, konkurs na kostium ze „złotej” epoki swingu – lata 20., lata 30. XX wieku
wyst.: Lech Szprot (wokal, klarnet, saksofon altowy, lider), Janusz Kwiecień (klarnet, saksofon tenorowy), Robert Murakowski (trąbka), Waldemar Wolski (puzon), Włodzimierz Halik (saksofon basowy), Krzysztof Marszałek (banjo), Jerzy Cembrzyński (kontrabas), Stanisław Pietrzyk (wokal, perkusja) WIĘCEJ
20.08.2018 | Poniedziałek, godz. 19.00
Budyń Julka Tuwima
• koncert familijny – piosenki dla małych i dużych, młodych i starych inspirowane twórczością Juliana Tuwima, skomponowane przez Jacka „Budynia” Szymkiewicza, lidera grupy Pogodno
wyst.: Jacek „Budyń” Szymkiewicz (wokal, gitara elektryczna), Joanna Ewa Zawłocka (wokal), Sebastian Pikula (gitara), Wojtek Sobura (perkusja), Krzysztof Zalewski (wokal, klawesyn) WIĘCEJ
21.08.2018 | Wtorek, godz. 19.00
Romanca
• koncert – żywiołowe rytmy i sentymentalne pieśni cygańskie
wyst.: Roland Bilicki (wokal, skrzypce, gitara akustyczna), Zbigniew Fedorowicz (instr. klawiszowe), Sincia Brzeziński (wokal, gitara akustyczna), Arkadiusz Wesołowski (wokal, bas, darabyka), Bartosz Fedorowicz (akordeon), Sara Głowacka (wokal, taniec), Kamila Grabowska (wokal, taniec), Michał Zawadzki (perkusja) WIĘCEJ
22.08.2018 | Środa, godz. 19.00
Dorota Osińska
• koncert promujący nową płytę Artystki
wyst.: Dorota Osińska (wokal), Paweł Steczek (kier. muzy., instr. klawiszowe), Kosma Kalamarz (bas), Łukasz Kurek (perkusja), Paweł Stankiewicz (gitary) WIĘCEJ
23.08.2018 | Czwartek, godz. 19.00
Do tańca gra… Strefa 50
• potańcówka – standardy muzyki pop, country, blues, rock
wyst.: Waldemar Błaszczyk (wokal, gitara akustyczna), Cezary Bierzniewski (gitara prowadząca), Rafał Kaczewski (bas), Piotr Smoliński (perkusja) WIĘCEJ
24.08.2018 | Piątek, godz. 19.00
„Night Flight to the America Latina”
• muzyka latynoamerykańska
wyst.: DJ Ed Szynszyl, Rewia As Belezas do Brasil, Yaremi Mercedes del Kordos, Aicardo Mosquera WIĘCEJ
25.08.2018 | Sobota 19.00
Nicola Palladini „d:Amore”
• muzyczna podróż śladami Dalidy
wyst.: Nicola Palladini (wokal, partie aktorskie), Krzysztof Brzeziński (piano), Paweł Zwierzyński-Pióro (bas), Michał Szeligowski (instr. perkusyjne) WIĘCEJ
26.08.2018 | Niedziela, godz. 11.00
PORANEK FAMILIJNY
Teatr Bajlandia „Przygody Kubusia i Ancymona”
• spektakl – dynamiczny i pełen zawadiackich zwrotów akcji dla dzieci od 3 lat
reż. i scenogr.: Katarzyna Słomska, muz. i aranżacja: Tomasz Frączek
wyst.: Katarzyna Słomska, Jan Wojtyński , Paweł Wiśniewski
po spektaklu: Letni Plac Zabaw z Klawą Planetą WIĘCEJ
26.08.2018 | Niedziela, godz. 19.00
Andrzej Poniedzielski „Live?”
• wieczór kabaretowy
wyst.: Andrzej Poniedzielski, Paweł Jabłoński (fortepian, akordeon), Piotr Górka (kontrabas) WIĘCEJ
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia
Program festiwalu na stronie: https://dks.art.pl/pl/artpark/program/c/9
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.