Ekspozycja zapowiadająca Polską Wystawę Gospodarczą

Ekspozycja zapowiadająca Polską Wystawę Gospodarczą.

28 września 2018 roku na pl. Piłsudskiego w Warszawie Para Prezydencka otworzyła ekspozycję zapowiadającą Polską Wystawę Gospodarczą.

Polska Wystawa Gospodarcza to ważny i wyjątkowy projekt wystawienniczy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy.

Celem PWG jest przybliżenie osiągnięć ostatniego 100-lecia polskiej gospodarki szerokiemu gronu odbiorców, propagowanie patriotyzmu gospodarczego oraz wzbudzenie poczucia dumy i szacunku dla efektów pracy pokoleń Rodaków. Wystawa ma charakter edukacyjny.

Zgodnie z hasłem Polskiej Wystawy Gospodarczej – „Siła Wspólnoty”, chcemy pokazać, że wartości takie jak współpraca i współodpowiedzialność są podstawą silnego i nowoczesnego państwa.

Atrybutem Polskiej Wystawy Gospodarczej jest Wieża, która nawiązuje do symbolu Powszechnej Wystawy Krajowej, będącej wielkim sukcesem gospodarczym i wizerunkowym Polski w 1929 roku.

To co możemy oglądać przez najbliższy miesiąc na placu Piłsudskiego – do 28 października – to pierwsza część Polskiej Wystawy Gospodarczej będąca zapowiedzią jej głównej odsłony w 2019 roku. Na zwiedzających czeka pawilon wystawowy oraz ekspozycja plenerowa.

W pawilonie do dyspozycji gości są m.in. stanowiska rozszerzonej rzeczywistości (AR), interaktywne lustra czy interaktywne stoiska edukacyjne, które dostarczą wielu ciekawych informacji na temat polskiej historii gospodarczej od 1918 roku do czasów współczesnych.
Zwiedzający mają również możliwość zaprogramowania robotów edukacyjnych i wzięcia udziału w grze z ich wykorzystaniem. Najmłodsi zwiedzający w wirtualnej przebieralni mogą przymierzyć strój związany ze swoim przyszłym zawodem. Mogą wcielić się, np. w pilota, żołnierza, strażaka czy astronautę. Na dzieci czeka także komiks o historii polskiej gospodarki w wersji multimedialnej. Podróżując w czasie wraz z bohaterami komiksu – dzieci odwiedzają różne polskie firmy dowiadując się o ich historii, osiągnięciach i ciekawostkach z nimi związanych.

Na wystawie plenerowej prezentujemy 25 polskich firm, które od ponad 100 lat wpisują się w krajobraz gospodarczy Polski.
Przez cały miesiąc Polskiej Wystawie Gospodarczej będą towarzyszyły różnorodne wydarzenia. W pawilonie będą odbywać się m.in. liczne warsztaty tematyczne. Do godz. 15.00 warsztaty są prowadzone dla grup zorganizowanych (po wcześniejszym zgłoszeniu), zaś popołudniami są dostępne dla wszystkich chętnych zwiedzających pawilon.


Wydarzenia w pawilonie w dniach 15-21 października 2018 roku.

W tym tygodniu goście zwiedzający pawilon mogą brać udział w spotkaniach, na których poznają tajniki produkcji porcelany i będą mogli spróbować swoich sił w jej ozdabianiu. Będą pokazy i warsztaty rzeźbienia w soli. Zainteresowanych sztuką fotografii, zapraszamy na warsztaty podczas których będzie można poznać tajniki tworzenia fotografii portretowej, a miłośników sztuki ludwisarskiej na warsztaty, na których pod okiem doświadczonych specjalistów będzie można nauczyć się trudnej sztuki „ubierania formy”.

W najbliższą sobotę (20.10.2018 r.) na najmłodszych odwiedzających czekają atrakcje w postaci warsztatów modelarskich dla dzieci i młodzieży z zakresu budowy rakiet kosmicznych.

Wszystkie warsztaty przygotowują firmy – partnerzy PWG – które prezentują się na Polskiej Wystawie Gospodarczej. Wszystkie warsztaty odbywają się w pawilonie na placu Piłsudskiego i są bezpłatne.

Szczegółowy program jest na bieżąco podawany w social mediach oraz na stronie internetowej dedykowanej wydarzeniu – klik

Tegoroczna ekspozycja jest jednocześnie zapowiedzią głównej odsłony wydarzenia, którą będzie można zobaczyć na błoniach PGE Narodowego w Warszawie w połowie 2019 roku.

Ze szczegółami projektu można na bieżąco zapoznawać się na dedykowanej stronie internetowej www.pwg.prezydent.pl oraz w social mediach: (www.facebook.com/pwg2019 ; www.twitter.com/pwg2019 ; www.instagram.com/pwg2019)

Wystawa czynna do 28 października 2018 roku.

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.