Dzień żółwia, Dzień Matki i premiera książki o zwierzakach z Warszawskiego ZOO

Dzień żółwia, Dzień Matki i premiera książki o zwierzakach z Warszawskiego ZOO.

Warszawskie ZOO zaprasza w sobotę, 26 maja, na obchody Dnia Żółwia. Światowy Dzień Żółwia przypada 23 maja i Warszawskie ZOO obchodziło tę datę w wyjątkowy sposób: wypuszczając do natury 25 żółwi błotnych w ramach projektu reintrodukcji tego gatunku na Mazowszu. W sobotę zaś planowany jest piknik rodzinny, podczas którego zwiedzający miło spędzając czas będą mogli wiele się dowiedzieć o żółwiach i ich problemach.

Podczas imprezy będzie można m.in. posłuchać opowieści o tym, jak wygląda przywracanie żółwi błotnych do naturalnego środowiska, uzyskać porady dotyczące hodowli żółwi w domu oraz dowiedzieć się jakie są różnice między żółwiami wodnymi a lądowymi.

Na polanie piknikowej odwiedzający będą mieli okazję spotkać się z Robocopem – żółwiem promienistym, mieszkańcem Ośrodka CITES oraz jego mniejszymi krewnymi, a także zmierzyć się z ogromną skorupą żółwia.
Jak na piknik rodzinny przystało, nie zabraknie w tym dniu licznych atrakcji – np. można będzie wziąć udział w licznych grach i konkursach z nagrodami, pokolorować giga kolorowanki lub własne buzie. Jednym z ciekawszych konkursów będzie konkurs na przebranie: „I ty zostań żółwiem”, którego finał przewidziano na godz. 12.00.
W Herpetarium Warszawskiego ZOO grupa wolontariuszy będzie wprowadzała w tajniki życia żółwi w domowym środowisku i podpowie, co jest przysmakiem żółwi.
Wszystkich orzeźwi Warszawska Kranówka, która będzie serwowana w woreczkach.

26 maja nie zapominamy o Mamach i ich święcie – Dniu Matki. Dzieci będą mogły wykonać na warsztatach plastycznych żółwika dla swoich mam, a mamy wybrać się na spacer z przewodnikiem o godz. 11.00. Trasa spaceru będzie wiodła śladem wzorcowych zwierzęcych mam, które mieszkają w naszym ZOO. Na spacer obowiązują zapisy poprzez wydarzenie na profilu Warszawskiego ZOO na FB.

Podczas pikniku odbędzie się również premiera książki „Idziemy do zoo! Poznaj i pokoloruj naszych mieszkańców”, którą przedstawimy poprzez wspólne czytanie jej fragmentów i spotkania z opiekunami zwierząt będących bohaterami tej publikacji. W tej wyjątkowej książce znajdują się historie zwierzaków ze stołecznego ogrodu. Dzięki niej czytelnicy lepiej poznają podopiecznych Warszawskiego ZOO, ale także dowiedzą się jakie mają charaktery i upodobania. W ustawionej fotobudce będzie można zrobić sobie zdjęcie z bohaterami książki. Ta publikacja to 100 stron kreatywnej zabawy, pełnej niezwykłych ilustracji, kolorowanek, naklejek i quizów. I będzie ją można wygrać biorąc udział w konkursach!

Tradycyjnie zapraszamy też na pokazowe karmienie zwierząt:
9.30 – pingwiny
10.00 – foki
10.30 – niedźwiedzie polarne
11.00 – szympansy
12.00 – żółwie
13.00 – słonie, goryle
14.00 – nosorożce, pingwiny
14.30 – foki
Przypominamy, ze od 1 maja zwiedzający ZOO mogą korzystać z nowego wejścia do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Powstało ono od strony ul. Jagiellońskiej, na wysokości ul. Brechta, blisko pl. Hallera, nieopodal przystanków tramwajowych Ratuszowa-ZOO. Warszawiacy wchodzący od tej strony do ogrodu rozpoczną zwiedzanie od wybiegu dla małp człekokształtnych.

Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00.
Adres: ul. Ratuszowa 1/3, 03-461 Warszawa
www.zoo.waw.pl;
www.facebook.com/WarszawskieZOO

Zwiedzanie Willi Żabińskich – tylko z przewodnikiem po umówieniu terminu (tel. 603059758) lub bez rezerwacji w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11.00 i 13.00. Więcej informacji: www.zoo.waw.pl/willa.html

Miejski Ogród Zoologiczny obchodzi w bieżącym roku jubileusz 90 –lecia. Założony w 1928 r. już wówczas był nowoczesną placówką, spełniającą (ówczesne) standardy hodowli zwierząt, służącą nauce i edukacji. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale idea ochrony zagrożonych gatunków wciąż pozostaje aktualna. Obchody jubileuszu stołecznego zoo towarzyszą warszawiakom przez cały rok 2018, a każdemu z miesięcy przypisany został zwierzęcy patron oraz kolor. I tak bohaterem maja jest żółwica błotna Drapana mieszkająca w ZOO, kolorem – żółty, a tematem przewodnim edukacja ekologiczna i przyrodnicza.
Na powierzchni 40 ha eksponowanych jest ponad 12 000 zwierząt, należących do 543 gatunków, z których 47 jest objętych programami ratowania zwierząt zagrożonych wyginięciem. Są wśród nich zarówno zwierzęta żyjące w Polsce – wydry, niedźwiedzie brunatne, czy bociany, jak i liczne okazy egzotyczne – słonie afrykańskie, żyrafy Rothschilda, nosorożce indyjskie, gibony, różne gatunki ptaków, gadów i tropikalnych ryb. Szczególną uwagę warto zwrócić na rezydencję goryli i szympansów, Ptaszarnię z Halą Wolnych Lotów, Hipopotamiarnię czy odremontowane Akwarium z panoramiczną ekspozycją Amazonii. Większość zwierząt można oglądać na wybiegach, a zimą – wewnątrz pawilonów (na terenie ZOO znajduje się 10 obiektów, które umożliwiają komfortowe zwiedzanie o każdej porze roku). W centrum Ogrodu znajduje się plac zabaw i polana piknikowa. Na terenie Ogrodu zlokalizowane są punkty gastronomiczne, bezpłatne toalety oraz sklepiki z pamiątkami czynne przez większą część roku. Pawilony są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W ZOO obowiązuje zakaz palenia tytoniu.

źródło: materiały prasowe

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.