Cykl wystaw Polska Architektura 2015: KWK Promes, JEMS Architekci, Emside

2 września 2016 roku w warszawskim Centrum Łowicka odbędzie się uroczyste otwarcie cyklu wystaw najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku, wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie towarzyszyć będą prezentacje najlepszych, polskich architektów. 

11 kwietnia 2016 roku rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach: kubatura, wnętrze i krajobraz.

Ekspozycja odwiedzi cztery miasta Polski: Warszawę, Sopot, Kraków i Kielce. Dodatkowo w każdym z miejsc odbędą się wykłady i prezentacje czołowych biur projektowych.

Cykl wystartuje w Warszawie. Wystawa będzie prezentowana w dniach 2-9 września 2016 w Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21.

Wernisaż w Centrum Łowicka, odbędzie się 2 września o godz. 18:00.

Program wydarzeń:

18:00 Wernisaż wystawy

18:20 Wykład Jerzego Szczepanika – Dzikowskiego, JEMS Architekci – Międzynarodowe Centrum Kongresowa w Katowicach

19.00 Prezentacja firmy Aurora

19.30 Wykład Roberta Koniecznego, KWK Promes – Centrum Dialogu Przełomy – przełom w dialogu

20.00 Prezentacja firmy CAD Projekt K&A

20.30 Wykład Macieja Kolendowicza, Emside – Ogród na dachu w Warszawie

21.00 Zamknięcie konferencji

Następne wystawę oglądać będzie można:

15-22 września 2016, Sopoteka (Sopot Centrum, II. p),
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot

13-20 października 2016, Galeria SARP Kraków,
Plac Szczepański 6, Kraków

10-17 listopada 2016, Institute of Design Kielce,
ul. Zamkowa 3, Kielce

O Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Miedzynarodowe_Centrum_Kongresowe_w_Katowicach_JEMS_Arch

Generalnym założeniem projektu było stworzenie obiektu, którego wartość budowana jest nie tylko przez zapewnienie programowo-funkcjonalnych rozwiązań o utylitarnych, ale także przez stworzenie warunków jego współdziałania w społecznej przestrzeni miasta. Gmach o prostej, wyrazistej i jednoznacznej formie, wkomponowany jest w publiczną przestrzeń miasta przez zapewnienie powiązania wzdłuż ważnej dla funkcjonowania miasta, osi łączącej plac honorowy przed halą „Spodka” (także najważniejszego węzła komunikacyjnego Katowic) i najstarszą, historyczną częścią miasta o nazwie Bogucice.

O Centrum Dialogu Przełomy

Centrum Dialogu Przełomy ma wyjątkowy charakter, bo w dużej części znajduje się pod ziemią – przestrzenie ekspozycyjne ulokowano pod posadzką położonego w samym centrum Szczecina Placu Solidarności. Pomysł ten po części wyniknął z warunków, jakie oferowała działka – gdy Robert Konieczny projektował muzeum wiadomo już było, że tuż obok placu wkrótce wyrośnie gmach Filharmonii, który będzie zapewne obiektem wyjątkowo efektownym.

O ogrodzie na dachu w Warszawie

Ogrod_na_dachu_w_Warszawie_Emside_Architektura_Krajobraz

Taras na dachu mokotowskiego apartamentu został zaprojektowany jako przedłużenie piętra dwupoziomowego penthausu. Jego dwie główne strefy – salon wypoczynkowy z meblami oraz jadalnia – skryte są częściowo pod drewnianą pergolą z automatycznie rozwijanym zadaszeniem. Wyjątkowy charakter przestrzeni nadają nasadzenia roślin, w tym wysokich traw ozdobnych. Po zmierzchu przestrzeń tarasu rozświetla kilka rodzajów lamp ogrodowych, które same w sobie stanowią element dekoracyjny.

Faworyci internautów 

Głosowanie jury

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.