Camerimage Winners Show

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

CAMERIMAGE WINNERS SHOW w Kinie Atlantic.

W dniach 25-26  listopada 2017 roku Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE oraz KINO ATLANTIC zapraszają warszawską publiczność na serię filmowych spotkań z najbardziej uznanymi obrazami XXV edycji Festiwalu.

W ramach Camerimage Winners Show 2017 będziecie mogli zobaczyć:

  • przedpremierowo „Dusza i ciało” (Złota Żaba – premiera 26.01.2018)
  • przedpremierowo „Niemiłość” (Srebrna Żaba – premiera 02.02.2018)
  • przedpremierowo „Zabicie świętego Jelenia” (Pokaz specjalny: Współczesne kino światowe – premiera 1 grudnia)
  • oraz „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” (Najlepszy debiut reżyserski)
    Dodatkowo przed wybranymi tytułami wyświetlone będą etiudy

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.
Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne. 

Szczegółowy repertuar

25 listopada 2017

Godz. 13:40
Złota Żaba: “Dusza i ciało”
zdj. Máté Herbai 
reż. Ildikó Enyedi
dystrybutor: Aurora Films

Przed filmem pokażemy:
Nagroda Studencka im. Laszlo Kovacsa – Złota Kijanka: All of Us
zdj. Felix Striegel 
reż. Katja Benrath 
szkoła: Hamburg Media School (HMS)

Godz. 12:10
Najlepszy debiut reżyserski: “Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”
zdj. Niels Thastum
reż. Janus Metz
dystrybutor: Best Film

Przed filmem pokażemy:
Srebrna Kijanka: Across the Street
zdj. Tom Durand
reż. Jeanne Privat 
szkoła: Institut National Superieur des Arts du Spectacle et des Techniques de Diffusion (INSAS)

26 listopada 2017

Godz. 13:15
Srebrna Żaba: “Niemiłość”
zdj. Michaił Kriczman
reż. Andriej Zwiagincew
dystrybutor: Against Gravity
Przed filmem pokażemy:
Brązowa Kijanka: Rocco
zdj. Martín Urrea 
reż. Gerard Nogueira
szkoła: Escola Superior de Cinema i Audiovisuals de Catalunya (ESCAC)

Godz. 16:00
Współczesne kino światowe: “Zabicie świętego Jelenia”
zdj: Thimios Bakatakis
reż: Yorgos Lanthimos
dystrybutor: Monolith Films

http://www.kinoatlantic.pl/

Opisy filmów:

Dusza i ciało – premiera 26 stycznia 2018
Złoty Niedźwiedź na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale
Wypełniona każdego dnia zwierzęcą posoką rzeźnia jest jednym z ostatnich miejsc, w których dwójka życiowych wrażliwców mogłaby nawiązać intymne relacje. A jednak właśnie w rzeźni, pośród rutynowego krojenia jeszcze niedawno żywych krów na kawałki jakościowego mięsa, Endre and Mária odnajdują w sobie bratnie dusze. On pełni funkcję kierowniczą i jest zdystansowanym wobec otaczającej rzeczywistości mężczyzną w średnim wieku z niedowładem ręki. Ona, znacznie od niego młodsza, chorobliwie nieśmiała i niepotrafiąca radzić sobie z zawiłościami świata zewnętrznego, rozpoczyna pracę w rzeźni jako kontrolerka jakości. Z początku łączy ich to, że każdej nocy śnią ten sam sen, w którym są jeleniem i łanią biegającymi wolno po zaśnieżonym lesie. Z czasem odkrywają, że mogą ofiarować sobie o wiele więcej za dnia. Pytanie tylko czy będą w stanie przełożyć delikatną, powstałą na bazie efemerycznego marzenia więź na fizyczną relację w świecie, którym rządzi cielesność i seksualna gratyfikacja?

Niemiłość – premiera 2 lutego 2018
Alosza ma dwanaście lat, mieszka w ładnym, dużym mieszkaniu na obrzeżach Moskwy, chodzi do porządnej szkoły. Zaczyna wprawdzie przechodzić okres nastoletniego buntu, ale to przecież u chłopaka w jego wieku naturalne. Aloszy brakuje w życiu tylko jednego: miłości. Jego rodzice już od jakiegoś czasu nie potrafią na siebie patrzeć. Kłócą się przy każdej możliwej okazji, między innymi o to, kto wychowa syna po rozwodzie. Niby oboje go kochają, ale żadne z nich go nie chce w nowym życiu. On ma młodszą partnerkę, na dodatek w zaawansowanej ciąży, a także mieszkanie, w którym pragnie uwić sobie nowe gniazdko. Ona spotyka się ze starszym mężczyzną, który ma jeszcze większe lokum i wydaje się zapewniać jej wszystko, czego potrzebuje. Patowy stan przerywa niespodziewane zniknięcie Aloszy, który wyszedł pewnego dnia z domu i już nie wrócił. Uciekł? Został porwany? Zamordowany? Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, a byli małżonkowie zaczynają rozumieć co być może już bezpowrotnie utracili.

Zabicie świętego Jelenia – premiera 1 grudnia 2017
Nowy film jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych reżyserów, twórcy filmów Kieł (nominacja do Oscara® dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego) i Lobster (nominacja do Oscara® za najlepszy scenariusz oryginalny).
Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.
Mroczny thriller, pełen napięcia na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, ale też z elementami diabolicznego poczucia humoru.

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.