Camerimage Winners Show w Kinie Atlantic

Camerimage Winners Show w Kinie Atlantic.

W dniach 25-26  listopada 2017 roku Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE oraz KINO ATLANTIC zapraszają warszawską publiczność na serię filmowych spotkań z najbardziej uznanymi obrazami XXV edycji Festiwalu.

W ramach Camerimage Winners Show 2017 będziecie mogli zobaczyć:

  • przedpremierowo „Dusza i ciało” (Złota Żaba – premiera 26.01.2018)
  • przedpremierowo „Niemiłość” (Srebrna Żaba – premiera 02.02.2018)
  • przedpremierowo „Zabicie świętego Jelenia” (Pokaz specjalny: Współczesne kino światowe – premiera 1 grudnia)
  • oraz „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem” (Najlepszy debiut reżyserski)
    Dodatkowo przed wybranymi tytułami wyświetlone będą etiudy

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych. CAMERIMAGE znacznie przyczynia się do wzrostu prestiżu operatorów zdjęć filmowych wśród innych twórców X muzy. W wielu krajach, również w Polsce, zawód ten zaliczany był do technicznych. Dzięki Festiwalowi zaczęto dostrzegać, iż operator jest współtwórcą wizualnej strony filmu – jest artystą, podobnie jak reżyser i aktorzy.
Wyjątkowa formuła Festiwalu, skupiająca uwagę na walorach obrazu filmowego i jego adekwatności do przesłania zawartego w fabule filmu, okazała się atrakcyjną alternatywą dla innych festiwali. Przyznawane nagrody są wyrazem uznania dla najznakomitszych dokonań w dziedzinie zdjęć filmowych i dają poczucie spełnienia ich autorom. CAMERIMAGE jest również znakomitym forum nie tylko dla prezentacji, ale i dyskusji na temat przyszłości sztuki filmowej. Skupiając środowisko filmowców już utytułowanych i pomagając debiutantom oraz studentom, pozwala im odkrywać nowe obszary artystyczne. 

Szczegółowy repertuar

25 listopada 2017

Godz. 13:40
Złota Żaba: Dusza i ciało
zdj. Máté Herbai 
reż. Ildikó Enyedi
dystrybutor: Aurora Films

Godz. 12:10
Najlepszy debiut reżyserski: Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
zdj. Niels Thastum
reż. Janus Metz
dystrybutor: Best Film

26 listopada 2017

Godz. 13:15
Srebrna Żaba: Niemiłość
zdj. Michaił Kriczman
reż. Andriej Zwiagincew
dystrybutor: Against Gravity
Przed filmem pokażemy:
Brązowa Kijanka: Rocco
zdj. Martín Urrea 
reż. Gerard Nogueira
szkoła: Escola Superior de Cinema i Audiovisuals de Catalunya (ESCAC)

Godz. 16:00
Współczesne kino światowe: Zabicie świętego Jelenia
zdj: Thimios Bakatakis
reż: Yorgos Lanthimos
dystrybutor: Monolith Films

http://www.kinoatlantic.pl/

Opisy filmów:

Dusza i ciało – premiera 26 stycznia 2018
Złoty Niedźwiedź na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale
Wypełniona każdego dnia zwierzęcą posoką rzeźnia jest jednym z ostatnich miejsc, w których dwójka życiowych wrażliwców mogłaby nawiązać intymne relacje. A jednak właśnie w rzeźni, pośród rutynowego krojenia jeszcze niedawno żywych krów na kawałki jakościowego mięsa, Endre and Mária odnajdują w sobie bratnie dusze. On pełni funkcję kierowniczą i jest zdystansowanym wobec otaczającej rzeczywistości mężczyzną w średnim wieku z niedowładem ręki. Ona, znacznie od niego młodsza, chorobliwie nieśmiała i niepotrafiąca radzić sobie z zawiłościami świata zewnętrznego, rozpoczyna pracę w rzeźni jako kontrolerka jakości. Z początku łączy ich to, że każdej nocy śnią ten sam sen, w którym są jeleniem i łanią biegającymi wolno po zaśnieżonym lesie. Z czasem odkrywają, że mogą ofiarować sobie o wiele więcej za dnia. Pytanie tylko czy będą w stanie przełożyć delikatną, powstałą na bazie efemerycznego marzenia więź na fizyczną relację w świecie, którym rządzi cielesność i seksualna gratyfikacja?

Niemiłość – premiera 2 lutego 2018
Alosza ma dwanaście lat, mieszka w ładnym, dużym mieszkaniu na obrzeżach Moskwy, chodzi do porządnej szkoły. Zaczyna wprawdzie przechodzić okres nastoletniego buntu, ale to przecież u chłopaka w jego wieku naturalne. Aloszy brakuje w życiu tylko jednego: miłości. Jego rodzice już od jakiegoś czasu nie potrafią na siebie patrzeć. Kłócą się przy każdej możliwej okazji, między innymi o to, kto wychowa syna po rozwodzie. Niby oboje go kochają, ale żadne z nich go nie chce w nowym życiu. On ma młodszą partnerkę, na dodatek w zaawansowanej ciąży, a także mieszkanie, w którym pragnie uwić sobie nowe gniazdko. Ona spotyka się ze starszym mężczyzną, który ma jeszcze większe lokum i wydaje się zapewniać jej wszystko, czego potrzebuje. Patowy stan przerywa niespodziewane zniknięcie Aloszy, który wyszedł pewnego dnia z domu i już nie wrócił. Uciekł? Został porwany? Zamordowany? Rozpoczynają się zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, a byli małżonkowie zaczynają rozumieć co być może już bezpowrotnie utracili.

Zabicie świętego Jelenia – premiera 1 grudnia 2017
Nowy film jednego z najbardziej oryginalnych, kontrowersyjnych i utalentowanych współczesnych reżyserów, twórcy filmów Kieł (nominacja do Oscara® dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego) i Lobster (nominacja do Oscara® za najlepszy scenariusz oryginalny).
Colin Farrell, Nicole Kidman i Alicia Silverstone we wciskającej w fotel opowieści o człowieku stojącym przed niewyobrażalnie trudnym wyborem. Bez względu na to jaką decyzję podejmie, stanie się sprawcą tragedii we własnej rodzinie. A wszystko za sprawą nastoletniego chłopca, który dotąd był dla niego jak syn.
Mroczny thriller, pełen napięcia na granicy szaleństwa i klaustrofobicznego poczucia zagrożenia, ale też z elementami diabolicznego poczucia humoru.

Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem
Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech – rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg, najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny – jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe, porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. Jaką cenę może mieć sukces?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.