Bulwary wiślane. Jak będzie wyglądał III etap. warszawskich bulwarów wiślanych

UDOSTĘPNIJ
  • 9
  •  
  •  
  •  

Rozstrzygnięty został konkurs architektoniczno-urbanistyczny na III etap. warszawskich bulwarów wiślanych.
Zobaczcie jak będą wyglądały bulwary od Cypla Czerniakowskiego do mostu Świętokrzyskiego.

Dwuetapowy konkurs realizacyjny na projekt koncepcji urbanistyczno-architektonicznej II etapu nadwiślańskich bulwarów został ogłoszony 28 grudnia 2016 r. Od początku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem architektów, o czym może świadczyć liczba 79 złożonych wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. Po weryfikacji poprawności zgłoszeń oraz po uzupełnieniu braków do pierwszego etapu konkursu zakwalifikowanych zostało 76 uczestników. Sąd konkursowy na posiedzeniu 31 maja 2017 r. zdecydował, że spośród 21 opracowań studialnych, które ostatecznie zostały złożone przez pracownie w pierwszym etapie konkursu, do jego drugiej części zostanie zakwalifikowanych pięć najlepszych. We wtorek, 19 września 2017 roku ogłoszono zwycięzców.

I nagrodę (80 000 zł) otrzymał warszawska pracownia WXCA Sp. z o.o. (praca o numerze 011786). W zespole autorskim znaleźli się: Szczepan Wroński, Małgorzata Dembowska, Krzysztof Moskała, Paweł Wolanin oraz Aleksandra Adamczyk. Architektem krajobrazu dla projektu jest Krzysztof Herman, a przy jego powstaniu współpracowali również Piotr Łosek, Michał Lipiec, Piotr Żółtowski oraz DotDesign.

Sąd docenił zwycięską pracę przede wszystkim za „miejski charakter zaprojektowanych przestrzeni umożliwiający zbliżenie miasta do rzeki w sposób godzący zabudowę ze zróżnicowanymi formami zieleni w obrębie terenu zagospodarowania”, a także „wprowadzenie czytelnego sferowania intensywności zagospodarowania pomiędzy miastem a rzeką” oraz „możliwość etapowania inwestycji.

źródło: um.warszawa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.