Bibobit – Dziedziniec Kultury vol.7

Bibobit – Dziedziniec Kultury vol.7.

24 sierpnia 2018 roku na scenie dziedzińca Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystąpi żywiołowy zespół Bibobit z Poznania.

Przed koncertem o godz. 19.00 wyświetlimy film „CO MOGĄ MARTWI JEŃCY?” (2010) reż. Anna Ferens

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17

Wstęp wolny

Bibobit to piorunujące połączenie żywiołowego jazzu z rymami i elektroniką! W eklektycznym stylu grupy słychać echa Jazzmatazz, Roberta Glaspera czy The Roots. Za sprawą koncertowej energii w niezwykły sposób zabierają publikę do swojego świata. 

To zespół, który świadomie przekracza granice gatunkowe. Łączy jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, „podsmaża” je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawia muzycznymi skojarzeniami. 

Do tej pory wystąpili na wspólnej scenie przed Hipnotic Brass Ensamble, Richardem Bona, Keyonem Harroldem, Cory Henrym, Dirty Loops czy Michałem Urbaniakiem, za każdym razem zdobywając kolejnych słuchaczy. W swoim dorobku mają już występy m.in na Orange Warsaw Festival, Festiwalu Nowe Nurty, Slot Art FestivalSpring BreakRedbull Tour Bus czy Festiwalu Made In Chicago

Autorami projektu są Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch – duet producencki, który inspiruje i jednoczy jazz, elektronikę oraz hip-hop. Na froncie grupy zobaczyć można śpiewająco – rapującego Daniela Moszczyńskiego – artystę, zawodnika, który celowo nie trzyma się sztywno jednej gatunkowej estetyki. 

W singlowym debiucie grupy udział wzięła Urszula Dudziak
Drugi singiel pt. „Czasami” doceniony został m. in. w Trójka – Program 3 Polskiego Radia i zadebiutował także na Liście Przebojów Trójki. W 2018 roku pojawił się ich debiutancki album „Podróżnik”. 

Skład zespołu:

Przed koncertem o godz. 19.00 wyświetlimy film:

CO MOGĄ MARTWI JEŃCY?  (2010) reż. Anna Ferens

Historia sowieckich jeńców pojmanych przez Polaków po wojnie 1920 roku. Temat nie poruszany w okresie PRL – u. Autorzy opowiadają historię dwuwarstwowo: z jednej strony historycznie rekonstruując wydarzenia z 1920 r. oraz przeprowadzają wywiady z rosyjskimi i polskimi historykami. Obraz wskazuje również na przedmiotowe wykorzystanie historii jeńców we współczesnej Rosji – w celach propagandowych, zawsze podejmowanych w kontekście zbrodni katyńskiej. 
Film nagrodzony w listopadzie 2010 roku III Nagrodą na Festiwalu Filmowym „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” Przywracamy Pamięć 1944–1989 w Płońsku, i w maju 2011 roku nagrodą „Beyond Borders” („Poza Granicami”) im. Krzysztofa Kieślowskiego na Nowojorskim Festiwalu Filmów Polskich (The New York Polish Film Festival).

?‍ Anna Ferens

Wybitna polska dokumentalistka. Ma na swoim koncie takie filmy jak: 
„Żydzi w Powstaniu Warszawskim”, 
„Gałęzie pewnego drzewa”, 
„Czuły dotyk”, 
„Gdzie rosną poziomki”, 
„Trzech Kumpli” 
„Zobaczyłem zjednoczony naród”. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

Organizator: Narodowe Centrum Kultury – klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.