1 dzień Warszawa


1 dzień w Warszawie
Co zwiedzić w stolicy, gdy do dyspozycji mamy tylko jeden dzień.

Z doświadczenia wiem, że Warszawy nie da się zwiedzić w jeden dzień, ale jak zaplanować czas, aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji?
Poniżej prezentuję subiektywny przewodnik po Stolicy.

Kup bilet dobowy ZTM za 15 zł to znacznie przyspieszy przemieszczanie się po mieście, ale jeżeli udasz się na zwiedzanie zgodnie z opisaną trasą przeze mnie, taki bilet nie bedzię Ci potrzebny. Możesz również wypożyczyć rower Veturilo, ale w centrum Warszawy nie zawsze są one dostępne.

Zacznij od spaceru po Starym i Nowym Mieście, to tu przez wieki było skoncentrowane życie Warszawy. Jeżeli masz czas zwiedź Zamek Królewski, w każdą niedzielę wstęp wolny.

Następnie przespaceruj się  Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, po drodze odwiedź Grób Nieznanego Żołnierza zlokalizowany na placu Piłsudskiego.

Teraz pewnie jesteś głodny, wstąp do baru mlecznego “Familijny” na ulicy Nowy Świat lub baru “Bambino” na ulicy Kruczej a potem na pączka do najstarszej cukierni w Warszawie “A.Blikle” na ulicy Nowy Świat.

Wybierz się do Zachęty to Galeria Sztuki Narodowej, w każdy czwartek wstęp wolny lub Muzeum Narodowego, w każdy wtorek wstęp wolny na wystawę stałą lub Muzeum Fryderyka Chopina, w każdą niedzielę wstęp wolny.

Na koniec autobusem 180 pojedź do parku Łazienki Królewskie, w każdy czwartek wstęp wolny do obiektów.

Jeżeli jesteś w Warszawie w porze letniej wieczorem możesz podziwiać miasto z ogrodów otwartych na dachu: Centrum Nauki Kopernik lub Biblioteki Uniwersyteckiej. W wakacje ogrody otwarte do godziny 20:00, wstęp wolny.

Lista muzeów otwartych za darmo w Warszawie

Lista kawiarni w Warszawie