ArtPark 2018

UDOSTĘPNIJ
  • 11
  •  
  •  
  •  

ArtPark 2018.

W dniach 4-26 sierpnia 2018 roku zapraszamy na 11. edycję wydarzenia kulturalnego ArtPark odbywającego w parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.

Wydarzenie kulturalne „ArtPark – strefa artystyczna” to cykl codziennych spotkań publiczności z kulturą i sztuką w parku znajdującym się w centrum miasta. To projekt letniej plenerowej sceny Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, który ma już swoją kilkuletnią tradycję.

PROGRAM

04.08.2018 | Sobota godz. 19.00

Filip Łobodziński „DYLAN.PL”

• Bob Dylan po polsku zaśpiewany i zagrany

wyst.: Filip Łobodziński (wokal, gitara), Jacek Wąsowski (gitary), Marek Wojtczak (bas, kontrabas), Krzysztof Poliński (perkusja), Tomasz Hernik (piano, akordeon, puzon) WIĘCEJ

05.08.2018 | Niedziela godz. 11.00

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Pomarańczowy Cylinder „Profesorek Wodorek i Superbohaterowie”

• interaktywny spektakl pełen dobrych żartów i skeczy dla dzieci od 3 lat

reż.: Elżbieta Supczińska, scenogr. i kostiumy: Anna Mondrzejewska, Halina Krotofil, Adam Krotofil, wyst.: Michał Supcziński, Adam Krotofil

po spektaklu: Letni Plac Zabaw z Klawą Planetą WIĘCEJ

05.08.2018 | Niedziela godz. 18.00

Do tańca gra… Kapela Warszawska im. Staśka Wielanka „Bal na Gnojnej”

• koncert, potańcówka – utwory z okresu międzywojennego i powojennego, ze szczególnym uwzględnieniem klimatów warszawskich

wyst.: Janusz Krynicki (wokal), Artur Gniewek (akordeon), Rafał Szpotakowski (skrzypce), Leszek Krzywiec (gitara), Jerzy Kopiński (kontrabas) WIĘCEJ

06.08.2018 | Poniedziałek, godz. 19.00

Kiedy skrzypki grają. Wieczór z Węgrami

• koncert operetkowy, zabawa taneczna z muzyką węgierską, kulinaria, stoisko wydawnictwa Pascal

wyst.: Magdalena Kunce (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Wojciech Hartman (skrzypce), Marcin Mazurek (fortepian) WIĘCEJ

07.08.2018 | Wtorek godz.19.00

Eric Folly „La vie en rose”

• koncert piosenki francuskiej

wyst.: Eric Folly (wokal), Jacek Prokopowicz (instr. klawiszowe), Konrad Kubicki (kontrabas), Wojtek Kidoń (perkusja) WIĘCEJ

08.08.2018 | Środa godz. 19.00

Tango Polaco

• stare polskie tanga po hiszpańsku, z nutą elektroniki

wyst.: Magdalena Lechowska (wokal), Wiesław Ochwat (akordeon), Stanisław Słowiński (skrzypce), Andrzej Bernaś i Justyna Jędrzejewska-Bernaś (taniec) WIĘCEJ

09.08.2018 | Czwartek  godz. 19.00

Do tańca gra… Opus

• potańcówka – światowa muzyka taneczna z lat 50.–90.

wyst.: Ludmiła Cech (wokal), Ewa Dubis (wokal), Sergiusz Cech (wokal, instr. klawiszowe) WIĘCEJ

10.08.2018 | Piątek, godz. 19.00

Panieneczki

• koncert – autorskie interpretacje melodii z Kujaw

wyst.: Małgorzata Żurańska-Wilkowska (wokal), Irena Filuś (skrzypce), Kate Nurnberg (instr. klawiszowe), Anita Sobiechowska (bas), Joanna Glubiak (perkusja)

11.08.2018 | Sobota, godz. 19.00

Stanley Breckenridge & his Boys „From California with Love”

• koncert – standardy muzyki amerykańskiej

wyst.: Stan Breckenridge (wokal, fortepian), Wiesław Jamioł (perkusja), Tolek Lisiecki (bas) WIĘCEJ

12.08.2018 | Niedziela, godz. 11.00

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Kultureska „Mapa marzeń”

• interaktywny spektakl o tematyce ekologicznej dla dzieci od 3 lat

wyst.: Natalia Piekarz, Agnieszka Bielecka, Krzysztof Przybylski

po spektaklu: Letni Plac Zabaw z Klawą Planetą WIĘCEJ

12.08.2018 | Niedziela, godz. 18.00

Do tańca gra… Droga na Ostrołękę

• koncert, potańcówka w rytmach starej i nowej muzyki country, konkurs na kostium w stylu Country

wyst.: Wojciech Dudkowski (wokal, gitary, harmonijka ustna, mandolina), Wojciech Richter (wokal, gitara), Wojciech Drężek (wokal, akordeon, instr. klawiszowe), Adam Wołosz (wokal, bas), Marek Rudziński (wokal, perkusja), Mirosław Szczubełek (instr. perkusyjne)

Scena Country (Oktawia Trochimiuk, Andrzej Trochimiuk) – pokaz i nauka tańca

gospodarz wieczoru: Korneliusz Pacuda,  WIĘCEJ

13.08.2018 | Poniedziałek, godz. 19.00

„Marlena”

• spektakl muzyczny o Marlenie Dietrich

scen. i reż.: Alicja Choińska, wyst.: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Dariusz Kordek, Marcin Mazurek (fortepian)WIĘCEJ

14.08.2018 | Wtorek, godz. 19.00

Projekt Volodia gra Stanisława Grzesiuka „Szemrane piosenki”

• koncert

wyst.: Janusz Kasprowicz (wokal, bas), Bogdan Bińczak (akordeon, vinofon), Robert Gawron (banjo, ukulele), Marcin Kotlarski (gitara elektryczna), Tomasz Burzyński (perkusja) WIĘCEJ

15.08.2018 | Środa godz. 19.00

„Idź swoją drogą”

• koncert piosenek Jonasza Kofty

wyst.: Nula Stankiewicz (wokal), Janusz Strobel (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Mariusz „Fazi” Mielczarek (saksofony, flet), Cezary Konrad (perkusja)WIĘCEJ

16.08.2018 | Czwartek, godz. 19.00

Do tańca gra… Apogeum

• potańcówka – muzyka dance i pop, w trakcie zabawy koncert piosenek Krzysztofa Krawczyka

wyst.: Małgorzata Robak (wokal), Dariusz „Dario” Przybysz (wokal, gitara), Dariusz Pasztaleniec (wokal, instr. klawiszowe)

17.08.2018 | Piątek, godz. 19.00

Big Band Jazz Combo Volta (grupa artystyczna DKŚ)

• koncert – muzyka swingowa

opieka art. i prowadzenie koncertu: Wojciech Kulczycki, wyst.: Anna Sekuna (wokal), Joanna Rubin (saksofon altowy), Agnieszka Homa (saksofon altowy), Kamil Smukowski (saksofon tenorowy), Rafał Kwiatkowski (saksofon barytonowy), Bartosz Kieszkowski (trąbka), Mateusz Woch (trąbka), Tadeusz Łazuka (puzon), Rafał Rakusiewicz (puzon), Malwina Dąbrowska (flet), Mariusz Dropek (fortepian), Michał Gasztold (gitara), Jarek Woszczyk (bas), Mateusz Wiewióra (perkusja) WIĘCEJ

18.08.2018 | Sobota, godz. 19.00

„Osiecka po męsku”

• koncert piosenek Agnieszki Osieckiej

wyst.: Marcin Januszkiewicz (wokal), Łukasz Czekała (skrzypce elektryczne), Patryk Kraśniewski (piano), Bartek Alber (gitara elektryczna), Piotr Olszewski (bas) WIĘCEJ

19.08.2018 | Niedziela, godz. 11.00

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Trip „Zuzanka i Utopce”

• przedstawienie interaktywne o zabarwieniu kabaretowym dla dzieci od 3 lat

reż.: Marcin Lieber, scen.: Anna Bączek-Lieber, muz.: Paweł Szymkowiak
wyst.: Anna Bączek-Lieber, Ewelina Wojtak, Marcin Lieber

po spektaklu: Letni Plac Zabaw z Klawą Planetą WIĘCEJ

19.08.2018 | Niedziela, godz. 18.00

Do tańca gra… Vistula River Brass Band „50 lat minęło”

• koncert jubileuszowy, potańcówka, konkurs na kostium ze „złotej” epoki swingu – lata 20., lata 30. XX wieku

wyst.: Lech Szprot (wokal, klarnet, saksofon altowy, lider), Janusz Kwiecień (klarnet, saksofon tenorowy), Robert Murakowski (trąbka), Waldemar Wolski (puzon), Włodzimierz Halik (saksofon basowy), Krzysztof Marszałek (banjo), Jerzy Cembrzyński (kontrabas), Stanisław Pietrzyk (wokal, perkusja) WIĘCEJ

20.08.2018 | Poniedziałek, godz. 19.00

Budyń Julka Tuwima

• koncert familijny – piosenki dla małych i dużych, młodych i starych inspirowane twórczością Juliana Tuwima, skomponowane przez Jacka „Budynia” Szymkiewicza, lidera grupy Pogodno

wyst.: Jacek „Budyń” Szymkiewicz (wokal, gitara elektryczna), Joanna Ewa Zawłocka (wokal), Sebastian Pikula (gitara), Wojtek Sobura (perkusja), Krzysztof Zalewski (wokal, klawesyn) WIĘCEJ

21.08.2018 | Wtorek, godz. 19.00

Romanca

• koncert – żywiołowe rytmy i sentymentalne pieśni cygańskie

wyst.: Roland Bilicki (wokal, skrzypce, gitara akustyczna), Zbigniew Fedorowicz (instr. klawiszowe), Sincia Brzeziński (wokal, gitara akustyczna), Arkadiusz Wesołowski (wokal, bas, darabyka), Bartosz Fedorowicz (akordeon), Sara Głowacka (wokal, taniec), Kamila Grabowska (wokal, taniec), Michał Zawadzki (perkusja) WIĘCEJ

22.08.2018 | Środa, godz. 19.00

Dorota Osińska

• koncert promujący nową płytę Artystki

wyst.: Dorota Osińska (wokal), Paweł Steczek (kier. muzy., instr. klawiszowe), Kosma Kalamarz (bas), Łukasz Kurek (perkusja), Paweł Stankiewicz (gitary) WIĘCEJ

23.08.2018 | Czwartek, godz. 19.00

Do tańca gra… Strefa 50

• potańcówka – standardy muzyki pop, country, blues, rock

wyst.: Waldemar Błaszczyk (wokal, gitara akustyczna), Cezary Bierzniewski (gitara prowadząca), Rafał Kaczewski (bas), Piotr Smoliński (perkusja) WIĘCEJ

24.08.2018 | Piątek, godz. 19.00

„Night Flight to the America Latina”

• muzyka latynoamerykańska

wyst.: DJ Ed Szynszyl, Rewia As Belezas do Brasil, Yaremi Mercedes del Kordos, Aicardo Mosquera WIĘCEJ

25.08.2018 | Sobota 19.00

Nicola Palladini „d:Amore”

• muzyczna podróż śladami Dalidy

wyst.: Nicola Palladini (wokal, partie aktorskie), Krzysztof Brzeziński (piano), Paweł Zwierzyński-Pióro (bas), Michał Szeligowski (instr. perkusyjne) WIĘCEJ

26.08.2018 | Niedziela, godz. 11.00

PORANEK FAMILIJNY

Teatr Bajlandia „Przygody Kubusia i Ancymona”

• spektakl – dynamiczny i pełen zawadiackich zwrotów akcji dla dzieci od 3 lat

reż. i scenogr.: Katarzyna Słomska, muz. i aranżacja: Tomasz Frączek
wyst.: Katarzyna Słomska, Jan Wojtyński , Paweł Wiśniewski

po spektaklu: Letni Plac Zabaw z Klawą Planetą WIĘCEJ

26.08.2018 | Niedziela, godz. 19.00

Andrzej Poniedzielski „Live?”

• wieczór kabaretowy

wyst.: Andrzej Poniedzielski, Paweł Jabłoński (fortepian, akordeon), Piotr Górka (kontrabas) WIĘCEJ


Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia

Program festiwalu na stronie: https://dks.art.pl/pl/artpark/program/c/9

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.