9. edycja TEDxMarszałkowska

UDOSTĘPNIJ
  •  
  •  
  •  
  •  

 9. edycja TEDxMarszałkowska.

Zapraszamy w sobotę dn. 13 stycznia w godz. 11 do 16 (dawne Kino KC w budynku warszawskiej Giełdy, przy samej Palmie) na opiniotwórcze i inspirujące spotkanie TEDxMarszałkowska “FireWorks”.

Będzie to 9. już edycja warszawskiej konferencji TEDxMarszałkowska, organizowanej na licencji prestiżowej, amerykańskiej organizacji TED.

Wstęp wolny. Wymagana rejestracja. Brak ograniczeń wiekowych.

Link do formularza rejestracyjnego:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeJMxgZoTjuhMfOmPw5-094IhKeSovRlj6dykAfF3UcW5HtjA/viewform

Na eventach TEDxMarszałkowska interesuje nas przede wszystkim tematyka społeczna oraz komunikacja międzykulturowa, choć nie brakuje także u nas sztuki, nauki i psychologii, warsztatów dla uczestników oraz „naturalnego networkingu” i możliwości poznania ciekawych ludzi.

Na najbliższym spotkaniu będzie można m.in. zachwycić się flamenco i poznać jego język, dowiedzieć się co nie co o „podboju Marsa” i tzw. branży kosmicznej, poznać bliżej świat osób niewidomych, a także zgodzić się -lub nie- z tym, że obowiązkowa praca domowa w szkole nie do końca ma sens. Uczestnicy spotkania wezmą także udział w mini-warsztatach dotyczących komunikacji międzykulturowej oraz kreatywnego pisania.

Dla TEDxMarszałkowska ważne są również miejsca. Jako jedyni w Europie zorganizowaliśmy TEDx w zakładzie karnym (przy ul. Rakowieckiej w Warszawie), byliśmy także gośćmi na skłocie A.D.A. Puławska oraz teatrów alternatywnych (Teatr Komediowy, Teatr Trzyrzecze). Tym razem pozytywnymi ideami i konstruktywnym spojrzeniem na świat będziemy dzielić się w dawnym kinie KC, gdzie smutni panowie cenzurowali ówczesne dzieła filmowe.

Staramy się trafiać do grup społecznych, którym wciąż nieznana jest formuła TEDx. Przypominamy: spotkania typu TEDx organizowane są na licencji amerykańskiej organizacji TED.com. Myślą przewodnią imprez są „idee warte rozpowszechniania” dotyczące różnych dziedzin, m.in. nauk ścisłych i społecznych. Kręgosłupem spotkań są krótkie (maksymalnie kilkanaście minut), dynamiczne i inspirujące mowy, wygłaszane przez ekspertów z danej dziedziny. Podczas spotkań często odbywają się dodatkowe warsztaty. Spotkania są także okazją do nawiązania ciekawych kontaktów osobistych i zawodowych.

Do zobaczenia w sobotę 13 stycznia!

Zachęcamy także do śledzenia nas na Facebooku: https://www.facebook.com/tedxmarszalkowska/

źródło: materiały organizatora

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.