8. edycja 48HFP Poland już w najbliższy weekend

8. edycja 48HFP Poland już w najbliższy weekend!

W najbliższy weekend, 28-29 września 2018 roku odbędzie się 8. edycja międzynarodowego festiwalu 48 Hour Film Project, w trakcie którego zgłoszone ekipy będą miały jedyne 48 godzin na zrealizowanie krótkometrażowego filmu.

W tym roku jurorami konkursu głównego będą:

  • Joanna Kos – Krauze – jedna z najważniejszych reżyserek współczesnego polskiego kina
  • Paweł Laskowski – montażysta, członek Polskiej Akademii Filmowej
  • Wojciech Mecwaldowski – aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

W dniach 9-12 października od godziny 20:00, w Kinie Elektronik, będą odbywały się pokazy filmów konkursowych. Bilety na projekcje każdego dnia będą do nabycia w kasach kina za jedyne 8 zł.

13-go października, również w Kinie Elektronik, odbędzie się uroczysta Gala Rozdania Nagród, podczas której poznamy zwycięzców tegorocznej edycji 48 Hour Film Project Poland.

Obserwuj 48HFP Poland w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/48HFPPoland/
Instagram: @48hfp_poland

O konkursie 48 Hour Film Project Poland
48 Hour Film Project to jedyny w Polsce konkurs i festiwal, w którym rolę odgrywa czas. W ciągu jednego weekendu ekipy filmowe biorące w nim udział dają z siebie wszystko – tworzą i piszą scenariusz, kręcą i montują film i mają na to tylko 48 godzin. 48 Hour Film Project to festiwal filmowy bez barier, otwarty dla wszystkich. Jego głównym celem jest mobilizacja do aktywnego tworzenia i uczestnictwa w kulturze.
Festiwal jest szansą zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów na sprawdzenie się w tak wymagającym zadaniu, jakim jest zrobienie filmu w 48 godzin. Pokazuje, że jest to możliwe w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie środków. Ponadto zachęca filmowców do wyjścia z kamerą w przestrzeń miejską.

O Fundacji Przestrzeń Filmowa
FUNDACJA PRZESTRZEŃ FILMOWA powstała z chęci dzielenia się pasją, wiedzą i pozytywną energią twórczą z wszelkiej maści twórcami. Naszym celem i misją jest stworzenie przestrzeni dla polskich artystów i dawanie im perspektywy wyjścia poza utarte ramy systemu myślenia o ich ekspresji i możliwości realizacji projektów. Chcemy, aby tłem do ich działań, ale i katalizatorem była tkanka miejska. Wierzymy, że dzięki wskazaniu im nowych ścieżek będą potrafili tworzyć dzieła uniwersalne, bez ograniczeń, a przy tym niekonwencjonalne, i zaskakujące.


Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.