10. Przegląd Kina Rosyjskiego

10. Przegląd Kina Rosyjskiego.

Warszawskie kino Świt zaprasza kinomanów na przegląd kina rosyjskiego, w trakcie którego zobaczymy najciekawsze rosyjskie produkcje z ostatnich kilku lat. Na uwagę zwraca najnowsza produkcja samego Nikity Michałkowa, znanego doskonale z dramatu „Spaleni słońcem”, który w swym filmie „Udar słoneczny” przygląda się przyczynom upadku imperium rosyjskiego i początkom rewolucji bolszewickiej.

Przed filmami prelekcje wygłosi Mikołaj Wojciechowski.

Program:

31 marca 2017

g. 16.00
Frankofonia, reż. A. Sokurow, 2015, 90 min.
Ten z pozoru fabularyzowany dokument o historii Luwru jest w gruncie rzeczy dosadnym autorskim komentarzem do współczesności i tego, że bez kultury nasza cywilizacja przestanie istnieć.
g. 18.00
Udar słoneczny, reż. N. Michałkow, 2014, 180 min.
Na motywach dziennika „Przeklęte dni” i opowiadania „Udar słoneczny” Iwana Bunina. Feeryczna opowieść o gwałtownej i niespodziewanej miłości. Zaledwie jedna namiętna noc spędzona z nieznajomą jest dla głównego bohatera początkiem miłosnego obłędu. Ten „udar słoneczny” nie mija nawet w dni straszliwej zagłady Imperium Rosyjskiego.

01 kwietnia 2017

godz.: 14.30
Major, reż. J. Bykow, 2013, 99 min.
Ukazane w filmie działania służb mundurowych oparte na wewnętrznych układach, korupcji i przemocy, składają się na do bólu prawdziwy obraz świata, gdzie rację ma silniejszy, a pojęcie moralności dawno rozmyło się we wszechogarniającym fałszu.
godz.: 16:30
Pionierzy marzyciele, reż. N. Kudraszowa, 2015, 120 min.
Film dedykowany jest całemu pokoleniu dzisiejszych trzydziestoparolatków, którzy dorastali u zmierzchu socjalistycznego imperium, wierząc w ideały Lenina i marząc o wielkich czynach.
godz.: 19.00
Putin forever?, reż. K. Nienaszew, 2015, 93 min.
Film opowiada o spacyfikowaniu przez rosyjskie władze ruchu protestacyjnego, który powstał w ramach sprzeciwu wobec sfałszowania wyborów do Dumy w grudniu 2011 roku.

2 kwietnia 2017

godz. 16:00
Pod opieką wiecznego słońca, reż. W. Manski, 2016, 106 min.
Dokument Rosjanina Witalija Manskiego o Korei Północnej odsłania przeraźliwą prawdę o innych formach zniewolenia społeczeństwa niż proste zastosowanie przemocy. Bohaterowie tego filmu są drugim i trzecim pokoleniem zniewolonych. Obywają się bez groźby kar, wszystko tu przebiega wśród uśmiechów.
18.00
Pod elektrycznymi chmurami, reż. A. German, 2015, 140 min. Film to przeplatające się wzajemnie historie o Rosji na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Gorzka opowieść, w której przeszłość, teraźniejszość i przyszłość nieustannie się przenikają, a każda z tych perspektyw jest równie silna i przeciwstawia się pozostałym.

Więcej informacji tu – klik

Kino Świt, ul. Wysockiego 11

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.